MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Ram 3651452
*
nr 365 1452
Ram
Lenght: ()
1800-tal, 73x112
Estimate:
100
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday June 13 2005
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/6 15:00:05
1
Vinnande bud
11/6 17:00:14
2
150 kr
11/6 17:58:31
3
250 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
-
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:01
-
2034 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:49
-
2041 SMALL PLATES
+ burkar med lock, 4 + 2 parts, Stig Lindberg (19..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:38
-
8171 PUNCH BOWL
China, blue and white. Diameter: 40 cm, height: 17..//
Present: SEK 1600
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:27
-
8163 JAR
+ vase, China, dekor av prunus. Height: 14-15, 5 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:23
-
8167 JARS
with lid, 2 pcs, China. Height: 12-14 cm,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:24
*
Ram
nr 365 1452
Ram
Lenght: ()
1800-tal, 73x112
Estimate: | 100 |
---|---|
Sold: | SEK 300 |
Auction date: |
Monday June 13 2005 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
11/6 15:00:05 | 1 | Vinnande bud |
11/6 17:00:14 | 2 | 150 kr |
11/6 17:58:31 | 3 | 250 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
-
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:01 -
2034 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:49 -
2041 SMALL PLATES
+ burkar med lock, 4 + 2 parts, Stig Lindberg (19..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:38
-
8171 PUNCH BOWL
China, blue and white. Diameter: 40 cm, height: 17..//
Present: SEK 1600
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:27 -
8163 JAR
+ vase, China, dekor av prunus. Height: 14-15, 5 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:23 -
8167 JARS
with lid, 2 pcs, China. Height: 12-14 cm,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:24